Onsdagsserien Høst 2017

Trondhjems seilforening

Endelige resultater (båter som ikke har tellende serie er ikke inkludert i rankingen)

D Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 30.08 R2 30.08 R1 06.09 R2 06.09 R3 06.09 R1 13.09 R1 20.10 Total Nett
1st D Foxy Siss X35 2 Ole Birger Giæver 1.013 1.2 OOD 1.2 OOD 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 8.4 6.4
2nd D ShadowfaX X35 164 Bård Fjeldaas 1.013 1.0 1.0 1.3 OOD 1.3 OOD 1.3 OOD 1.0 (2.0) 8.9 6.9
3rd D Pepita First 40.7 11101 Arne Øwre-Johnsen 1.036 3.0 3.0 2.0 2.5 2.0 (4.0) 4.0 20.5 16.5
4th D Sgt. Pepper X-99 596 Alistair Sunde 0.985 4.0 4.0 (8.0 DNS) 2.5 3.0 5.0 5.0 31.5 23.5
5th D J-Walk II J 133 11623 Arne Rathe 1.103 2.0 2.0 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 3.0 3.0 34.0 26.0
6th D Cantomar Dehler 38c 15603 Christian Jahn 0.976 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 56.0 48.0
6th D Leda 3 First 34.7 12485 Atle Hannisdal 0.976 (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 8.0 DNC 56.0 48.0

E Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 30.08 R2 30.08 R1 06.09 R2 06.09 R3 06.09 R1 13.09 R1 20.10 Total Nett
1st E MiPia II Sun Fast 37 18088 Frode Wisth 0.910 1.0 1.0 2.0 1.0 (3.0) 2.0 1.0 11.0 8.0
2nd E Hera Comfortina 32 5010 Mikael Viggen 0.876 (3.0) 2.0 1.0 2.0 2.0 1.0 2.0 13.0 10.0
3rd E Octarine Finngulf 28 10861 Jon Kåre Hellan 0.862 2.0 (4.0) 3.0 3.0 1.0 3.0 3.0 19.0 15.0
4th E Tella Sun Fast 37 10824 Odd Erik Dahlen 0.95 4.0 3.0 4.0 4.0 4.0 4.0 (5.0) 28.0 23.0
5th E Marissa Oceanis 31 13872   0.879 5.0 5.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 5.0 4.0 40.0 33.0
6th E Safiren Safir 15187 Aage Midling 0.912 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 49.0 42.0

F Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 30.08 R2 30.08 R1 06.09 R2 06.09 R3 06.09 R1 13.09 R1 20.10 Total Nett
1st F Lunacy Melges 24 402 Terje Brasethvik 1 (2.0) 2.0 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 11.0 9.0
2nd F Parody Melges 24 418 Kjelstrup & sons 1 1.0 1.0 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 1.0 1.0 19.0 14.0
3rd F Ungen Melges 24 527 Lars Kåre Valla 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 35.0 30.0
3rd F Team Stormfokk Melges 24 632 Mauritz Talseth 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 35.0 30.0

G Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 30.08 R2 30.08 R1 06.09 R2 06.09 R3 06.09 R1 13.09 R1 20.10 Total Nett
1st G Out of Space J/80 13974 Tom Storvik 1 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 11.0 8.0
2nd G Big Brother J/80 164 Inge Hassel 1 1.0 (2.0) 1.0 2.0 2.0 2.0 2.0 12.0 10.0
3rd G Miraculix J J/80 244 Finn Sanne 1 3.0 3.0 3.0 (4.0) 4.0 1.0 3.0 21.0 17.0
4th G Miles Ahead J/80 727 Runar Søråsen 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 4.0 3.0 3.0 5.0 DNC 4.2 OOD 29.2 24.2

H Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: LYS, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 30.08 R2 30.08 R1 06.09 R2 06.09 R1 13.09 R1 20.10 Total Nett
1st H Bølla Yngling 251 Rimmert van der Kooij 1 (2.0) 1.0 2.0 1.0 1.0 1.0 8.0 6.0
2nd H Tigergutt Yngling 143 NN 1 (6.0) 5.0 1.0 2.0 2.0 2.0 18.0 12.0
3rd H Emma Thalula Yngling NTNUI1   1 (4.0) 3.0 3.0 3.0 3.0 4.0 20.0 16.0
4th H Thor (NOR363) Yngling 363 Kenneth Buvik 1 1.0 2.0 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 33.0 24.0
5th H Ari Yngling NTNUI3   1 3.0 4.0 6.0 6.0 5.6 OOD (9.0 DNC) 33.6 24.6
6th H Märtha Yngling NTNUI2   1 5.0 6.0 5.0 5.0 4.0 (9.0 DNC) 34.0 25.0
7th H Odette (FRA3) Yngling 3 Mario Ditaranto 1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 4.0 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 44.0 35.0
8th H   Yngling 331   1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 54.0 45.0

R1 20.10 - D Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 00:15:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 D Foxy Siss X35 2 Ole Birger Giæver 1.013 00:15:00 00:50:12 0:35:12 0:35:39 1.0
2 D ShadowfaX X35 164 Bård Fjeldaas 1.013 00:15:00 00:52:18 0:37:18 0:37:47 2.0
3 D J-Walk II J 133 11623 Arne Rathe 1.103 00:15:00 00:51:31 0:36:31 0:40:17 3.0
4 D Pepita First 40.7 11101 Arne Øwre-Johnsen 1.036 00:15:00 00:55:53 0:40:53 0:42:21 4.0
5 D Sgt. Pepper X-99 596 Alistair Sunde 0.985 00:15:00 01:01:49 0:46:49 0:46:07 5.0
6 D Cantomar Dehler 38c 15603 Christian Jahn 0.976     DNC   8.0
6 D Leda 3 First 34.7 12485 Atle Hannisdal 0.976     DNC   8.0

R1 20.10 - E Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 00:10:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 E MiPia II Sun Fast 37 18088 Frode Wisth 0.910 00:10:00 00:56:09 0:46:09 0:42:00 1.0
2 E Hera Comfortina 32 5010 Mikael Viggen 0.876 00:10:00 00:59:16 0:49:16 0:43:09 2.0
3 E Octarine Finngulf 28 10861 Jon Kåre Hellan 0.862 00:10:00 01:07:59 0:57:59 0:49:59 3.0
4 E Marissa Oceanis 31 13872   0.879 00:10:00 01:10:04 1:00:04 0:52:48 4.0
5 E Tella Sun Fast 37 10824 Odd Erik Dahlen 0.95 00:10:00 01:05:42 0:55:42 0:52:55 5.0
6 E Safiren Safir 15187 Aage Midling 0.912     DNC   7.0

R1 20.10 - F Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 F Parody Melges 24 418 Kjelstrup & sons 1 1 1.0
2 F Lunacy Melges 24 402 Terje Brasethvik 1 2 2.0
3 F Ungen Melges 24 527 Lars Kåre Valla 1 DNC 5.0
3 F Team Stormfokk Melges 24 632 Mauritz Talseth 1 DNC 5.0

R1 20.10 - G Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 G Out of Space J/80 13974 Tom Storvik 1 1 1.0
2 G Big Brother J/80 164 Inge Hassel 1 2 2.0
3 G Miraculix J J/80 244 Finn Sanne 1 3 3.0
4 G Miles Ahead J/80 727 Runar Søråsen 1 OOD 4.2

R1 20.10 - H Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:20:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 H Bølla Yngling 251 Rimmert van der Kooij 1 1 1.0
2 H Tigergutt Yngling 143 NN 1 2 2.0
3 H Thor (NOR363) Yngling 363 Kenneth Buvik 1 3 3.0
4 H Emma Thalula Yngling NTNUI1   1 4 4.0
5 H Ari Yngling NTNUI3   1 DNC 9.0
5 H Märtha Yngling NTNUI2   1 DNC 9.0
5 H Odette (FRA3) Yngling 3 Mario Ditaranto 1 DNC 9.0
5 H   Yngling 331   1 DNC 9.0



regatta@trondhjems-seilforening.no

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com