Onsdagsserien Vår 2018

Trondhjems seilforening

Foreløpige resultater

D Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: LYS, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 18/4 R1 25/4 R2 25/4 R1 02/05 R2 02/05 R1 09/05 R1 16/05 R2 16/05 Total Nett
1st D ShadowfaX X35 164 Bård Fjeldaas 1.020 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 10.0 8.0
2nd D Foxy Siss X35 2 Ole Birger Giæver 1.020 (2.0) 2.0 1.0 1.7 RDGa 1.7 RDGa 2.0 1.0 2.0 13.4 11.4
3rd D Sgt. Pepper X-99 596 Alistair Sunde 0.988 (9.0 DNC) 4.0 3.0 4.0 5.0 9.0 DNF 4.0 5.0 43.0 34.0
4th D J-Walk II J 133 11623 Arne Rathe 1.118 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 5.0 2.0 4.0 3.0 3.0 44.0 35.0
5th D Pepita First 40.7 11101 Arne Øwre-Johnsen 1.046 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 4.0 9.0 DNF 5.0 4.0 52.0 43.0
6th D Cantomar Dehler 38c 15603 Christian Jahn 1.030 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 2.0 3.0 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 53.0 44.0
7th D Rabbagast First 34.7 11843 Paul Høiskar 0.962 (9.0 DNC) 3.0 4.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 61.0 52.0
8th D Leda 3 First 34.7 12485 Atle Hannisdal 0.976 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 72.0 63.0

E Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: LYS, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 18/4 R1 25/4 R2 25/4 R1 02/05 R2 02/05 R1 09/05 R1 16/05 R2 16/05 Total Nett
1st E Njord V Safir 15187 Aage Midling 0.912 (3.0) 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 11.0 8.0
2nd E Octarine Finngulf 28 10861 Jon Kåre Hellan 0.874 (7.0 DNF) 1.0 3.0 4.0 2.0 3.5 4.0 3.5 28.0 21.0
3rd E Marissa Oceanis 31 13872   0.888 (7.0 DNC) 3.0 5.0 3.0 3.0 2.0 3.0 3.5 29.5 22.5
4th E Tella Sun Fast 37 10824 Odd Erik Dahlen 0.95 1.0 3.8 RDGa 3.8 RDGa (7.0 DNC) 7.0 DNC 3.5 2.0 2.0 30.1 23.1
5th E MiPia II Sun Fast 37 18088 Frode Wisth 0.920 2.0 5.0 2.0 5.0 5.0 6.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 39.0 32.0
6th E Hera Comfortina 32 5010 Mikael Viggen 0.882 (7.0 DNF) 4.0 4.0 2.0 4.0 5.0 7.0 DNC 7.0 DNC 40.0 33.0

F Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: LYS, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 18/4 R1 25/4 R2 25/4 R1 02/05 R2 02/05 R1 09/05 R1 16/05 R2 16/05 Total Nett
1st F Lunacy Melges 24 402 Terje Brasethvik 1 (5.0 DNC) 2.0 1.0 2.0 1.0 1.0 1.0 1.0 14.0 9.0
2nd F Parody Melges 24 418 Kjelstrup & sons 1 (5.0 DNC) 1.0 2.0 3.0 2.0 2.0 2.0 2.0 19.0 14.0
3rd F Leia? Melges 24 642 Erik Christensen 1 (5.0 DNC) 3.0 3.0 1.0 3.0 3.0 4.0 3.0 25.0 20.0
4th F Team Stormfokk Melges 24 632 Mauritz Talseth 1 (5.0 DNC) 4.0 4.0 4.0 4.0 5.0 DNC 3.0 4.0 33.0 28.0

G Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: LYS, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 25/4 R2 25/4 R1 02/05 R2 02/05 R1 09/05 R1 16/05 R2 16/05 Total Nett
1st G Big Brother J/80 164 Inge Hassel 1 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 1.0 8.0 6.0
2nd G Miles Ahead J/80 727 Runar Søråsen 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 2.0 2.0 1.0 3.0 RDGa 3.0 RDGa 21.0 16.0
3rd G Miraculix J J/80 244 Finn Sanne 1 2.0 2.0 3.0 3.0 3.3 RDGa (5.0 DNC) 5.0 DNC 23.3 18.3
4th G Out of Space J/80 13974 Tom Storvik 1 (5.0 DNC) 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 35.0 30.0

H Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: LYS, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS R1 18/4 R1 25/4 R2 25/4 R1 02/05 R2 02/05 R1 09/05 R1 16/05 R2 16/05 Total Nett
1st H Bølla Yngling 251 Rimmert van der Kooij 1 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 2.0 (3.0) 12.0 9.0
2nd H Tigergutt Yngling 143 NN 1 2.0 (3.0) 2.0 3.0 1.0 2.0 3.0 1.0 17.0 14.0
3rd H Thor (NOR363) Yngling 363 Kenneth Buvik 1 (9.0 DNC) 2.0 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 1.0 2.0 44.0 35.0
4th H Odette (FRA3) Yngling 3 Mario Ditaranto 1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 4.0 4.0 62.0 53.0
5th H   Yngling 331   1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 2.0 9.0 DNF 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 65.0 56.0
6th H Ari Yngling NTNUI3   1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 3.0 9.0 DNC 9.0 DNC 66.0 57.0
7th H Märtha Yngling NTNUI2   1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 72.0 63.0
7th H Emma Thalula Yngling NTNUI1   1 (9.0 DNC) 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 9.0 DNC 72.0 63.0

R1 16/05 - D Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 00:10:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 D Foxy Siss X35 2 Ole Birger Giæver 1.020 00:10:00 01:00:44 0:50:44 0:51:45 1.0
2 D ShadowfaX X35 164 Bård Fjeldaas 1.020 00:10:00 01:00:54 0:50:54 0:51:55 2.0
3 D J-Walk II J 133 11623 Arne Rathe 1.118 00:10:00 00:57:52 0:47:52 0:53:31 3.0
4 D Sgt. Pepper X-99 596 Alistair Sunde 0.988 00:10:00 01:12:45 1:02:45 1:02:00 4.0
5 D Pepita First 40.7 11101 Arne Øwre-Johnsen 1.046 00:10:00 01:09:26 0:59:26 1:02:10 5.0
6 D Cantomar Dehler 38c 15603 Christian Jahn 1.030     DNC   9.0
6 D Rabbagast First 34.7 11843 Paul Høiskar 0.962     DNC   9.0
6 D Leda 3 First 34.7 12485 Atle Hannisdal 0.976     DNC   9.0

R2 16/05 - D Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 00:10:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 D ShadowfaX X35 164 Bård Fjeldaas 1.020 00:10:00 00:59:24 0:49:24 0:50:23 1.0
2 D Foxy Siss X35 2 Ole Birger Giæver 1.020 00:10:00 01:01:32 0:51:32 0:52:34 2.0
3 D J-Walk II J 133 11623 Arne Rathe 1.118 00:10:00 00:57:24 0:47:24 0:53:00 3.0
4 D Pepita First 40.7 11101 Arne Øwre-Johnsen 1.046 00:10:00 01:03:46 0:53:46 0:56:14 4.0
5 D Sgt. Pepper X-99 596 Alistair Sunde 0.988 00:10:00 01:13:29 1:03:29 1:02:43 5.0
6 D Cantomar Dehler 38c 15603 Christian Jahn 1.030     DNC   9.0
6 D Rabbagast First 34.7 11843 Paul Høiskar 0.962     DNC   9.0
6 D Leda 3 First 34.7 12485 Atle Hannisdal 0.976     DNC   9.0

R1 16/05 - E Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 00:20:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 E Njord V Safir 15187 Aage Midling 0.912 00:20:00 00:49:20 0:29:20 0:26:45 1.0
2 E Tella Sun Fast 37 10824 Odd Erik Dahlen 0.95 00:20:00 00:49:31 0:29:31 0:28:02 2.0
3 E Marissa Oceanis 31 13872   0.888 00:20:00 00:53:53 0:33:53 0:30:05 3.0
4 E Octarine Finngulf 28 10861 Jon Kåre Hellan 0.874 00:20:00 00:58:11 0:38:11 0:33:22 4.0
5 E MiPia II Sun Fast 37 18088 Frode Wisth 0.920     DNC   7.0
5 E Hera Comfortina 32 5010 Mikael Viggen 0.882     DNC   7.0

R2 16/05 - E Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 00:20:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Start Finish Elapsed Corrected Points
1 E Njord V Safir 15187 Aage Midling 0.912 00:20:00 00:50:00 0:30:00 0:27:22 1.0
2 E Tella Sun Fast 37 10824 Odd Erik Dahlen 0.95 00:20:00 00:49:32 0:29:32 0:28:03 2.0
3 E Octarine Finngulf 28 10861 Jon Kåre Hellan 0.874 00:20:00 00:54:57 0:34:57 0:30:33 3.5
3 E Marissa Oceanis 31 13872   0.888 00:20:00 00:54:24 0:34:24 0:30:33 3.5
5 E MiPia II Sun Fast 37 18088 Frode Wisth 0.920     DNC   7.0
5 E Hera Comfortina 32 5010 Mikael Viggen 0.882     DNC   7.0

R1 16/05 - F Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 F Lunacy Melges 24 402 Terje Brasethvik 1 1 1.0
2 F Parody Melges 24 418 Kjelstrup & sons 1 2 2.0
3 F Team Stormfokk Melges 24 632 Mauritz Talseth 1 3 3.0
4 F Leia? Melges 24 642 Erik Christensen 1 4 4.0

R2 16/05 - F Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 F Lunacy Melges 24 402 Terje Brasethvik 1 1 1.0
2 F Parody Melges 24 418 Kjelstrup & sons 1 2 2.0
3 F Leia? Melges 24 642 Erik Christensen 1 3 3.0
4 F Team Stormfokk Melges 24 632 Mauritz Talseth 1 4 4.0

R1 16/05 - G Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 G Big Brother J/80 164 Inge Hassel 1 1 1.0
2 G Miles Ahead J/80 727 Runar Søråsen 1 RDGa 3.0
3 G Miraculix J J/80 244 Finn Sanne 1 DNC 5.0
3 G Out of Space J/80 13974 Tom Storvik 1 DNC 5.0

R2 16/05 - G Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 G Big Brother J/80 164 Inge Hassel 1 1 1.0
2 G Miles Ahead J/80 727 Runar Søråsen 1 RDGa 3.0
3 G Miraculix J J/80 244 Finn Sanne 1 DNC 5.0
3 G Out of Space J/80 13974 Tom Storvik 1 DNC 5.0

R1 16/05 - H Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 H Thor (NOR363) Yngling 363 Kenneth Buvik 1 1 1.0
2 H Bølla Yngling 251 Rimmert van der Kooij 1 2 2.0
3 H Tigergutt Yngling 143 NN 1 3 3.0
4 H Odette (FRA3) Yngling 3 Mario Ditaranto 1 4 4.0
5 H   Yngling 331   1 DNC 9.0
5 H Ari Yngling NTNUI3   1 DNC 9.0
5 H Märtha Yngling NTNUI2   1 DNC 9.0
5 H Emma Thalula Yngling NTNUI1   1 DNC 9.0

R2 16/05 - H Fleet

Start: Start 3, Finishes: Place, Time: 00:05:00
Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName LYS Place Points
1 H Tigergutt Yngling 143 NN 1 1 1.0
2 H Thor (NOR363) Yngling 363 Kenneth Buvik 1 2 2.0
3 H Bølla Yngling 251 Rimmert van der Kooij 1 3 3.0
4 H Odette (FRA3) Yngling 3 Mario Ditaranto 1 4 4.0
5 H   Yngling 331   1 DNC 9.0
5 H Ari Yngling NTNUI3   1 DNC 9.0
5 H Märtha Yngling NTNUI2   1 DNC 9.0
5 H Emma Thalula Yngling NTNUI1   1 DNC 9.0



regatta@trondhjems-seilforening.no

Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com